چاپ و تولید هارد باکس

هارد باکس آماده

هارد باکس یا همان جعبه سخت یکی از محبوب ترین انواع بسته بندی است .که اغلب برای محصولات لوکس استفاده می شود.ضخامت این جعبه ها از 1 تا 3 میلی متر متغیر بوده . بسته به نوع کاربری میتواند در ابعاد و طرح های متفاوتی چاپ و تولید شود.

به طور کلی روند تولید این نوع هارد باکس های اختصاصی شامل سه مرحله اصلی طراحی و تولید قالب . ساخت چارچوب اولیه و روکش کردن است. که در ادامه سعی داریم با جزئیات بیشتر و با زبان ساده شما را با این فرآیند جالب بیشتر آشنا کنیم .پس با ما همراه باشید

مرحله اول : طراحی و تولید قالب

برای تهیه یک هارد باکس ابتدا شما با توجه به محصولی که می خواهید درون آن قرار دهید. (عطر،جواهرات،تنقلات،ساعت،لوازم الکترونیکی،عینک و …) ابعاد و شکل جعبه خود را تعیین میکنید .تا با توجه به آن مقوای مغزی مورد نظر انتخاب و قالب آن طوری طراحی می شود که کمترین هدر رفت متریال را داشته باشد.

حال با توجه به قالب طراحی شده مقوا با استفاده از دستگاه برش خورده و خط تا میخورد تا وارد فاز دوم تولید یعنی ساخت چارچوب اولیه شود.

مرحله دوم : ساخت چارچوب اولیه

مقوا از روی خطوط تا خم می شود . با چسب محکم می شود تا چارچوب اولیه را برای روکش کردن کار آماده کند. این روکش میتواند جنس های مختلفی از جمله کاغذ فانتزی ، گلاسه ، چرم ، مخمل و … داشته باشد . که با توجه به نیاز شما می تواند خدماتی مانند چاپ اطلاعات کالا ، درج لوگو (طلاکوبی،نقره کوبی،رنگ کوبی) و یا فوم و ابر دریافت کند. تا به جذب مشتری و شکیل شدن هرچه بیشتر محصول شما کمک کند.

مرحله نهایی : روکش کردن

 در نهایت روکش به مغزی جعبه متصل شده و برای افزایش دوام محکم میشود؛ شما می توانید در تصویر زیر مراحل مختلف کار را از ابتدا مشاهده کنید :

همین روند با یک قالب بزرگتر برای ساخت درب هارد باکس تکرار می شود

هارد باکس آماده

فرآیند تولید هارد باکس با قالب اختصاصی می تواند زمان بر باشد . اگر برای بسته بندی محصول خود وقت زیادی ندارید و در عین حال می خواهید آنها را با بهترین کیفیت ممکن ارائه دهید. میتواند از هارد باکس های آماده استفاده کنید؛این نوع جعبه ها با توجه به قالب و اندازه های رایج و پرکاربرد تر در رنگ و اندازه های متنوع تولید می شود . که می تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند؛علاوه بر این قابلیت چاپ و درج لوگو روی درب جعبه برای معرفی برند شما وجود دارد.شما میتوانید برای برآورد هزینه با وارد کردن اطلاعاتی چون تعداد و ابعاد و رنگ مورد نظر به صورت آنلاین استعلام قیمت کنید.

برای افزودن متن دلخواه خود اینجا کلیک کنید

1/5 (1 نظر)