انواع جعبه هاردباکس

هاردباکس های آماده پارت

هارد باکس چیست؟

هارد باکس یا همان جعبه سخت به نوعی پک بسیار محکم از جنس مقوای ضخیم گفته می شود .که به دلیل مقاومت و دوام بالا . زیبایی ظاهری . سهولت حمل و نقل . جذب مشتری و عمر طولانی برای موارد مختلفی از جمله لوازم الکترونیکی ، عطر و ادکلن ، طلا جواهرات و اکسسوری ، شیرینی شکلات و تنقلات ، ساعت ، عینک و حتی کفش مورد استفاده قرار میگیرد.در ادامه به بررسی انواع گوناگون این نوع باکس ها می پردازیم پس با ما همراه باشید.

هارد باکس تلسکوپی

رایج ترین نوع جعبه هارد باکس که در آن درب جعبه با توجه به نوع کاربری بخشی از جعبه را میپوشاند. به طور مثال جعبه کفش که به باکس کلاسیک معروف است .بخش محدودی از بدنه توسط درب جعبه پوشانده می شود (تصویر1) و یا برای جعبه کیف پول معمولا این تقسیم اندازه به صورت مساوی انجام می شود. (تصویر2) و در برخی از باکس ها درب تمام بدنه را می پوشاند. (تصویر3)

هارد باکس کشویی

این نوع جعبه سخت از یک کاور بیرونی و کفی داخل تشکیل شده و بیشتر برای محصولات لوکس مانند ادکلن استفاده می شود. (تصویر4)

لازم به ذکر است در تمامی انواع هارد باکس روکش کار میتواند با توجه به مورد استفاده از کاغذ فانتزی ، گلاسه ، چرم ، پارچه مخمل و … متغیر باشد.

هارد باکس  سه تکه

این مدل از سه بخش کفی ، یقه و درب تشکیل شده . نحوه جمع آوری آن به این صورت است که یقه روی زیره و درب روی یقه قرار میگیرد. (تصویر5) گفتنی است تمام مدل های ذکر شده در بالا را می توان در رده جعبه هارد باکس های دو تکه قرار داد.

هارد باکس  کتابی

درب جعبه در این مدل به بدنه متصل است و با کمک یک لولا باز و بسته می شود.جعبه سخت کتابی اغلب برای محصولاتی چون طلا ، جواهرات و یا ساعت استفاده می شود. (تصویر6)

دلیل نام گذاری این نوع جعبه به دلیل شباهت ظاهری آن با کتاب بوده و لازم به ذکر است. که این جعبه ها دارای نوار مغناطیسی برای محکم شدن درب و اطمینان از امنیت محصول می باشند.

در تصویر زیر میتوانید انوع مختلف هارد باکس را با طرحی ساده مشاهده کنید :
انواع جعبه هاردباکس

مدل های ذکر شده جز پر استفاده ترین هارد باکس ها هستند و به نوعی کلیشه محسوب میشوند. اما شما همیشه می توانید با توجه به محصول خود مدل های خاص و سفارشی درخواست کنید.

هارد باکس  اختصاصی

این نوع هارد باکس که در تیراژ بالا تولید می شود هیچ گونه محدودیتی برای شما ایجاد نمی کند.می توانید آنها را با قالب های متفاوت و خلاقانه مورد نظر تولید کنید.در هر بخش آن چاپ انجام دهید. (مانند باکس بازی فکری) و یا فقط به درج لوگو به صورت طلاکوبی ، نقره کوبی و یا رنگ کوبی اکتفا نمایید.

نکاتی برای تهیه هارد باکس

اگر جذب مشتری و وجهه برند برای شما در اولویت قرار دارد و قصد تهیه هارد باکس اختصاصی برای محصول خود دارید توصیه می کنم. از معاملات بازاری و خدمات رسانی های چاپ معمولی دوری کنید زیرا تولید هارد باکس فرآیند پیچیده و حساسی می باشد و برای این کار لازم به استفاده از تجهیزات خاص و تکنولوژی دقیق است. در غیر این صورت نتیجه علاوه بر صرف زمان و هزینه گزاف نتیجه مطلوب را بدست نمی آورید.

1/5 (1 نظر)