ساک دستی کاغذی

ساک دستی کاغذی مانند صفحات تبلیغاتی متحرک عمل می کنند که روزانه در مسیر خانه و کار با آن ها رو به رو می شویم و از هر کدام با طرح و رنگ مختلف پیام تولید کننده را دریافت می کنیم.

ساک دستی که به صورت ساک گلاسه و پاکت آماده کرافت می باشد برای بسته بندی کالاهای لوکس و مجلل استفاده می شود هر چه این ساک ها در طراحی و چاپ حرفه ای تر باشند، قیمت و هزینه بیشتری برای مشتریان خود دارند. به طور کلی مشتری برای تیراژ کم ترجیح می دهد ساک دستی با چاپ را برای محصولات و برند خود سفارش دهد.

بیشتر بخوانید : هارد باکس

نحوه تولید ساک دستی کاغذی

اولین دستگاه تولید ساک دستی کاغذی را یک معملم در سال 1852 اختراع کرد. بعد از آن در سال 1871 مارگارت نمونه ای ماشین چاپ ساک دستی را اختراع کرد که با این دستگاه، ساک ها طراحی خاصی نیز پیدا می کرند. دستگاه های دیگر در سال های بعد اختراع و ثبت می شوند تا در نهایت در سال های اخیر از دستگاه های متنوعی با برند شرکت های مختلف شروع به چاپ ساک دستی کاغذی کرده اند. در سال 2015 در بریتانیا بزرگترین ساک دستی کاغذی ساخته شد که در کتاب گینس ثبت شد. همانطور که گفته شد ساک دستی کاغدی با استفاده از دستگاه تولید می شوند.

مراحل ساخت ساک دستی کاغذی

ابتدا باید نوع محصول را با توجه به سلیقه مشتری تعیین کرد. بعد از آن مرحله طراحی می باشد که بعد از تایید مشتری باید زینک گرفته شود و در نهایت چاپ با دستگاه افست انجام می شود.

در این مرحله باید سلفون کشی انجام شود که با درخواست و سلیقه مشتری می توان از سلفون مات یا براق استفاده کرد. سلفون کشیدن روی کاغذ ساک دستی باعث افزایش استحکام ساک می شود. در نهایت از یووی برجسته و یا طلاکوب استفاده می کنند. این کار به زیبایی ساک دستی می افزاید. آخرین مرحله تیغ زنی یا دایکات می باشد.

هدف از چاپ ساک دستی کاغذی

معمولا برای شروع تبلیغات فروشگاه اینترنتی از مهم ترین ابزارها چاپ ساک دستی کاغذی است که به دلیل قیمت مناسب و بازخورد متناسب بسیار پر طرفدار است.

امروزه در صنایع تجاری و هنری موضوع تبلیغات گسترده تر شده و تکنیک های مختلفی برای انجام دارد. می توان گفت روش های تبلیغ با توسعه فناوری، افزایش پیدا کرده و با روند رشد تکنولوژی در تناسب می باشد. به طور کلی تبلیغات مناسب می تواند تاثیر به سزایی در افزایش فروش داشته باشد.

انتخاب ساک دستی کاغذی

تولید ساک دستی کاغذی ابداع هر کسی که بوده باشد امروزه با داشتن خلاقیت های فراوان در طراحی، جای خود را در تبلیغات گسترده باز کرده است. همین امر باعث تولید و ابداع دستگاه های جدید برای تولید ساک دستی بوده است.

ساک دستی را می توان در تمامی رنگ ها، اندازه و طرح ها تولید کرد اما در هر رنگ و طرحی باید جنبه تبلیغاتی آن را نیز در نظر گرفت.

ساک دستی کاغذی معمولا به صورت تک رنگ و تا 6 رنگ قابلیت سفارش دارند و بعد از چاپ، روی آن سلفون کشیده و با دستگاه لترپرس برش می خورد و آماده ارائه می شود.

اکثرا چاپ ساک دستی کاغذی به وسیله افست انجام می گردد.

تاثیر ساک دستی کاغذی در تبلیغات

زمانی که شما تمام کالاهای خریداری شده مشتری را داخل پاکتی می گذارید که برند شما بر روی آن است و این برند بر روی تمامی محصولات داخل پاکت نیز باشد، مشتری به طور ناخواسته می تواند تبلیغات سیار شما را به عهده بگیرد. فرض کنید این ساک دستی با برند شما با محتوایی که تماما برند شما بر روی آن است، از خیابان رد می شود، از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کند و در هر صورت افراد زیادی برند شما را می بینند. این تبلیغات به ظاهر ساده بسیار موثر است که توسط چاپ ساک دستی کاغذی انجام می شود.

چاپ ساک دستی کاغذی

ساخت ساک دستی یکی از مراحل ساخت بسته بندی مناسب می باشد. ساخت آن مانند ساخت بسته بندی های دیگر است اما با کارهای چاپی دیگر متفاوت می باشد. روند چاپی این محصول از طراحی آغاز می شود و بعد از لیتو گرافی، چاپ شده و به مرحله صحافی می رسد. در صورتی که بری بسته بندی باید عکس این مراحل را انجام داد و از آخر به اول رفت.

برای ساخت ساک دستی کاغذی در ابتدا نیاز است که بدانیم چه چیزی و با چه وزنی قرار است داخل ساک قرار بگیرد بعد از آن ابعاد و نوع ساک دستی مشخص می شود و طرح آن برای چاپ به صورت فایل نمایش داده می شود.

برای انتخاب و چاپ ساک دستی چه مواردی را باید رعایت کرد؟

انتخاب اندازه مناسب

بهتر است با توجه به نوع کسب و کار و محصولی که ارائه می کنید اندازه پاکت را تعیین کنید. در صورتی که شما تولید کفش دارید نباید از پاکت کوچک استفاده کنید تا اینکه قبل از رسیدن مشتری به خانه پاره شود. این امر از بازاریابی و ارزش کار شما را پایین می آورد.

ظاهر ساک دستی کاغذی

همان مقدار که اندازه و ابعاد سک دستی می تواند در برندینگ شما اثر داشته باشد، ظاهر ساک دستی نیز در تبلیغات شما تاثیر گذار است. بهتر است قبل ای اینکه ایده خود را برای طارحی پیاده کنید با افراد متخصص مشورت کنید.

چگونگی نوع ساک دستی کاغذی

با توجه به نوع کسب کارتان می توانید انواع مختلف ساک دستی مانند، پارچه ای، پلاستیکی و یا کاغذی را سفارش دهید.

استحکام ساک دستی

این مورد به اندازه موارد بالا مهم می باشد. زمانی که مزن کالای تولیدی خود را در نظر نگیرید در نهایت بعد از گذاشتن کالا در پاکت شاهد خراب شدن آن خواهید بود.

سازگاری با محیط زیست

از جمله مواردی که برای ساخت ساک دستی استفاده می شود، پلاستیک است که به شدت به مجسط زیست آسیب وارد می کند. پاکت های کاغذی با محیط زیست سازگاری دارند.

طرح ساک دستی کاغذی چقدر تاثیر دارد؟

طراحی زیبا و منحصر به فرد می تواند موفقیت محصول را تضمین کند. ممکن است شما از متریال درجه یک برای ساخت ساک دستی استفاده نمایید اما از یک طرح تکراری یا پیش پا افتاده بهره گیرید این امر می تواند تا حد زیادی تاثیر تبلیغات و برند شما را کاهش دهد. در حالی که با یک طرح موفق و عالی بر روی متریالی متوسط می توانید یک محصولی عالی خلق کنید. به همین دلیل طرح اجرایی روی ساک دستی کاغذی از نکات بسیار مهمی است که باید در نظر داشته باشید.

ساک دستی کاغذی

  • طراحی و چاپ انواع ساک خرید
  • ابعاد مختلف جهت سفارش
  • ارائه خدمات متنوع از جمله طلاکوب و …
  • ارائه متریال های متنوع