کاتالوگ

قیمت طراحی بروشور – به طور کلی طراحی بروشور به معنی دفترچه و یا جزوه می باشد که در مورد یک محصول و یا یک موضوع توضیحات کاملی را ارائه می کند. به طور معمول علاوه بر توضیحات جامع، عکس های متنوعی در این فرآیند خودنمایی می کنند. اکثرا بروشور به صورت دورو و با طراحی و صحافی مختلفی ارائه می شود.قبل از اینکه در مورد قیمت طراحی بروشور صحبت کنیم بهتر است با جنبه های مختلف بروشور آشنا شویم.

ویژگی های طراحی بروشور

از جمله ویژگی هایی که بروشور را متمایز می کند قالبیت تغییر ابعاد در تولید و استفاده می باشد. به این معنا که در زمان تولید این بروشور 10 در 20 سانتی متر است و در زمان استفاده 60 در 20 خواهد بود. این قابلیت به تولید کننده این امکان را می دهد تا اطلاعات وسیعی را در یک لحظه به مخاطب برساند بدون اینکه آشفتگی و ازدحامی صورتی گیرد.

بنا بر انتخاب مشتری می تواند قیمت طراحی بروشور متفاوت باشد.

این ویژگی در دیگر ابزارهای تبلیغاتی مانند پوستر وجود ندارد.

از طرفی بروشورها توسط عامل مصرف به مخاطب ارائه می شود بنابراین شما با هجوم بروشورها در یک لحظه مواجه نخواهید شد. به جز در موارد استثنا مثلا در نمایشگاه های عمومی، اما تنها در این مکان است که شما با چندین بروشور در کنار هم رو به رو خواهید شد.

وقتی مخاطب بروشور را همراه خود می برد حتی اگر زمان کمی باشد می تواند در آن مدت کم اطلاعات وسیعی در مورد محصول به دست آورد در صورتی که این حالت در مورد دیگر ابزارهای تبلیغاتی صدق نمی کند.

طراحی بروشور ها معمولا به عنوان نقشه عمل می کنند و راهنمای مصرفی محصول می باشند به همین دلیل دقت مخاطب نسبت به آن بیشتر است. اما از آن جایی که مخاطب امروزی و رایانه ای حوصله خواندن مطالب زیاد را ندارد بهتر است در انتقال مفاهیم سرعت لازم را اعمال کنید. از همین رو بیشتر بروشورها برای کالاهای مصرفی و یا خدمات ضروری کاربرد دارد. که قیمت طراحی بروشور نقش به سزایی در جذب مشتری می تواند داشته باشد.

اکثرا بروشورها در سایز A4 و A5 تولید می شوند.

بیشتر بخوانید : قیمت چاپ تراکت

انواع طراحی بروشور

بروشور لتی

این دست از بروشور ها آن هایی هستند که صفحاتش روی هم تا می خورد و در کل بروشور به صورت مجموعه ای از صفحات تا شده تبدیل می شود. در طراحی بروشور لتی نیاز یه صحافی دوختی نمی باشد و صفحات از طریق تا خوردگی در کنار هم قرار می گیرند. ممکن است صفحات به صورت رو به پشت تا شوند در این صورت به این نوع بروشور لتی آکاردئونی گفته می شود و زمانی که لت ها های مجاور بر روی هم و هم جهت با لت اول تا می شوند لتی تودلی یا دربی نام می گیرند.

طراحی بروشور فرمی

در این نمونه صفحات مانند کتاب و یا نشریه در کنار هم قرار می گیرند. تفاوت عمده در طراحی بروشور لتی و فرمی در این است که دیدن کامل و تمام صفحات در کنار هم در این نوع امکان پذیر نمی باشد و صفحات در عطف به هم متصل هستند. بروشورهای فرمی معمولا با منگنه ته دوخت می شوند. در طراحی بروشور فرمی باید به طراحی جلد نیز دقت داشت. بر روی جلد باید مواردی از جمله: نام موضوع، نشانه ها، تصویر، شعار ذکر شوند. پشت جلد می توان موضوع و نشانه را ذکر کرد اما پشت جلد مختص نوشتن نشانی می باشد.

بروشورهای اسلیپ کیس

در طراحی بروشور اسلیپ کیس باید در نظر داشته باشید که جلد کانند یک پوشه در نظر گرفته می شود و صفحات بروشور به صروت جدا از هم داخل پوشه قرار می گیرند. در این نوع بروشور جنس جلد از برگه ها ضخیم تر می باشد.

طراحی بروشور به سفارش دهندگان این امکان را می دهد که موضوع ارائه شده را به دو و یا چند زبان بنویسد. از آن جایی که تعداد صفحات زیاد می باشد فضای قابل مشاهده شلوغ و یا آزاردهنده نمی شود.

اندازه تصاویر در طراحی بروشور

اندازه تصاویر در بروشور به سه عامل بستگی دارد:

ضرورت تصویر

کیفیت تصاویر و چاپ

سطحی که قرار است با تصویر پوشیده شود

احتیاج به فهرست در طراحی بروشور

زمانی که تعداد صفحات بروشور کم باشد نیازی به نوشتن تعداد صفحات نیست اما در صورتی که تعداد صفحات زیاد باشد باید صفحات را با نوشتن اعداد و یا حروف مشخص کرد. بدیهی است که تعداد صفحات در تایین نرخ قیمت طراحی بروشور متفاوت خواهد بود.

بررسی قیمت طراحی بروشور

هزینه ای که برای بروشور می شود بسته به تعداد صفحات، نوع کاغذ، طراحی می تواند متفاوت باشد. از آن جایی که روزانه شاهد تغییرات در قیمت متریال هستیم، باید برای طراحی بروشور به صورت بروز از قیمت ها اطلاع پیدا کنیم.

کاتالوگ و بروشور

  • ابعاد مختلف جهت سفارش
  • ارائه انواع خدمات از جمله سلفون، یو-وی، طلاکوب و غیره
  • انواع صحافی و متریال